Abkant Büküm
Abkant Büküm

Abkant Büküm

Abkant Büküm işi yapan Epa Lazer olarak uzman teknik personel, genik abkant büküm makina parkuru ve güleryüzlü sevkiyat ve üretim personellerimiz ile abkant büküm işlerinizi yapmaktayız. Saç bir levha parçasını istenilen özelliklerde bükebilmek için kullanılan sisteme abkant büküm makinesi denir. Abkant büküm işlemi sayesinde sac metal hammaddeler istenilen forma sokulabilmektedir. CNC Abkant tezgahları:

  • Pek çok sayıda bükümü aynı anda yapabilme performansına sahiptir.
  • Kullanışlı ve emniyetlidir.
  • Büküm hızları ayarlanabilir.
  • Ölçüler makine kontrol paneline girebilir ve kusursuz işiler çıkarılır.
  • Otomatik ve hızlı bir şekilde dayama ayarlamalarının yapılabilmesi.
  • Büküm yapılacak olan parçaya göre dosya düzenlemeleri yapılabilir.
  • Büküm ölçü sıraları saklanabilir.

Günlük hayatımızda sıklıkla karşımıza çıksa da sektör ile ilgisi olmayanların pek farkına varmadığı abkant büküm ürünleri yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Otomotiv ve gemicilik gibi önemli sektörlerde kullanılan parçalar başta olmak üzere makine imalatı yapan pek çok kuruluş abkant büküm sistemlerini tercih etmektedir. Bunun yanında uçak gövdeleri, asansör parçaları da yine bu sistem tarafından oluşturulan parçalardan destek almaktadır. Ayrıca farklı sektörlerin yedek parçaları, pek çok metal aksesuar ve hatta mobilya parçalarında bile abkant büküm tarafından üretilmiş parçalara rastlamak mümkündür. EPA Lazer, çeşitli sektörler için abkant büküm işleri yapmaktadır. Firmamız cnc abkant büküm hizmetini son teknoloji abkant büküm tezgahları ile gerçekleştirmekte ve Türkiye’nin her yerine hizmet vermektedir.

Abkant Büküm İşlemi Nasıl Yapılır?

Abkant büküm işlemi bilgisayarlı ortamlarda gerçekleşir. Bilgisayara girilen veriler doğrultusunda CNC abkantta büküm işlemleri gerçekleşir. Bilgisayara girilen veriler ise şunlardır: dosya adı, bükülmesi gereken malzemenin cinsi, kalıp bilgileri, büküm ölçüsü, bükülecek malzeme kalınlığı, parça adedi, büküm hızı, büküm açısı, varsa özel parametreler, varsa aynı büküm ölçüsünden sayılar ve programda yer alan diğer özellikler.

Abkant Büküm Fiyatları

Abkant büküm fiyatları elbette miktara bağlı olarak değişir. Ancak bunun yanında, materyalin kesiti ve boyutları önemli birer CNC abkant büküm fiyatlandırma etkenidir. Tabii büküm yapılarak elde edilen şekil, makinenin konfigürasyonlarını değiştirip, programlama standartlarını belirleyeceğinden bu hususta CNC abkant büküm fiyat tanımlamasında doğrudan etkili olacaktır. Abkant büküm işleri için EPA Lazer ile irtibata geçip abkant büküm fiyatları hakkında bilgi ve teklif alabilirsiniz.

İmalatlarımız