metal lazer kesim
metal lazer kesim

Metal Lazer Kesim

Metal lazer kesim sektörü gün geçtikçe artmaktadır. Özellikle sanayi üretimi yapan ülkelerde; teknolojik üretim makineleri ve ekipmanları üretebilmek için en çok gereken işlemdir.  Metal lazer kesim yaparak makine üretimi yapabilir veya farklı ekipmanlar üretilebilir. Metal lazer kesim makinesi ile birçok sektöre hizmet edebilirsiniz. Son teknoloji fiber lazer kesim makineleri ile doğrudan hızlı bir şekilde ürün kestirebilirsiniz. Lazer kesim makinesi tercih edilirken lazer kesim yapılacak malzemenin kalınlığı, hangi malzemenin tercih edildiği de göz önünde bulundurulmalıdır. Otomobil sektörü, havacılık sektörü, metal işleme firmaları, endüstriyel mutfak üreticileri, reklam tabela kutu harf üreticileri, asansör üreticileri, makine yedek parça, mobilya, aydınlatma, elektrik panosu, zücaciye, beyaz eşya üreticileri gibi birçok sektör fiber lazer kesim makinaları kullanmaktadır. Bizler de çeşitli sektörler için Metal Lazer Kesim İşleri yapmaktayız. Metal lazer kesimin sağlamış olduğu avantajlardan bazıları:

  • Sac üzerinde yazı ve markalama
  • Talaşlı üretime göre daha ekonomik
  • Tasarımda daha esnek çalışma imkanı
  • Çapaksız ve minimum pürüzde kesme işlemi
  • Malzemenin en verimli şekilde kullanılması ve minimum fire
  • Prototip çalışmalarında kısa sürede yüksek verim düşük maliyet
  • Kesim esnasında malzemeye temas olmadığından malzemede deformasyon olmaması
  • Az adetli imalatlarda kalıp gerektirmeden kısa sürede daha düşük maliyetle üretim

Metal lazer kesim uygulamalarından faydalanırken kısa sürede çok sayıda ürün için kesim işlemini tamamlayabileceğinizi unutmayın. Lazer kesimi ile birlikte ürünlerinizi çok daha temiz bir şekilde kestirebiliyor olmanız da edindiğiniz avantajlardan biridir. EPA Lazer olarak metal lazer kesim hizmetini son teknoloji fiber lazer kesim makinelerimiz ile gerçekleştirmekte ve Türkiye’nin her yerine hizmet vermekteyiz.

Metal Lazer Kesim Nasıl Yapılır?

EPA Lazer, FiberMak G Force lazer kesim makinesi ile hassas ve kaliteli alüminyum, paslanmaz çelik, bakır, pirinç vb metal sac levhaların kesimini yapmaktadır. Metal lazer kesimi yapılmadan önce uygun malzeme seçilir. Lazer kesim makinesi ile lazer yönlendirici kullanılarak ham maddeye istenen şekil verilmektedir. Metal kesim işlemi, malzemenin fiber lazer kesim makinesindeki tablaya yerleştirilmesi ile başlar. Müşteriden gelen istek ve bilgi doğrultusunda kesim işlemi bilgisayardaki yazılımların yardımıyla tasarlanır. Bu işlem bu alanda uzman kişilerce yapılır. Tasarım tamamlandıktan sonra makineye komut verilir ve kesme işlemi gerçekleştirilir.

EPA Lazer, malzemede sıfır deformasyon ve parçada minumum pürüz ve çapaksız olarak lazer kesim makinesiyle lazer metal kesim, lazer sac kesim, lazer kesim ihtiyaçlarınıza uzman çözümler sunmaktadır. Kuruluşumuzdan beri kesim deneyimi, teknoloji, kesim büküm kalitesi ve müşteri memnuniyetini kendisine ilke edinmiş konusunda uzman bir firmayız. Metal lazer kesim işleriniz için bizimle irtibata geçip fiyat teklifi alabilirsiniz.

İmalatlarımız