metal lazer kesim ile kaynaklı üretim
metal lazer kesim ile kaynaklı üretim

Metal Lazer Kesim İle Kaynaklı Üretim

Metal Lazer Kesim İle Kaynaklı üretim, metal üretiminde çok önemli rol oynayan bir üretim yöntemidir. Kaynaklı üretimde, metal malzemeler ısı, basınç, titreşim ve sürtünme kullanılarak birleştirilmektedir. Basit yapılardan daha riskli olan; merdiven, bina, çelik yapı, vinç, köprü, boru hattı, basınçlı kaplar, taşıma ve kaldırma ekipmanları gibi konstrüksiyonlara kadar pek çok alanda kullanılır. Bu sistemlerde kaynaklı üretim kalitesi çok kritik ve önemli bir unsurdur. EPA Lazer olarak tüm projeleriniz hassas, özenli ve hızlı bir şekilde hayata geçirilmektedir. Projelerinize uygun çeşitli parçaların birleştirilmesi ile oluşan modeller, sertifikalı kaynak personelimiz ile büyük bir titizlikle birleştirilmektedir. Firmamız makina ve ekipman teknolojilerini güncelleyerek siz değerli müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu tüm kaynaklı üretim işlerini son teknolojilerle eksiksiz olarak gerçekleştirmekte, kaynaklı üretim firması olarak tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir.

Kaynaklı Üretim Avantajları

Bu imalat yönteminin birçok anlamda avantajları vardır. Malzeme maliyeti düşürme, fire oranını azaltma, tasarımdaki ergonomik kullanımı, esnek çalışma alanı, ciddi yüklere karşı dayanımı, kolay uygulanması, hataların telafisi, geriye dönük tamiratlar gibi başlıca kolaylıkları vardır. Kaynaklı imalat avantajlarının yanında uygulanmasında da kabiliyet ve tecrübe gerektiren bir imalat yöntemidir. Kaynak ekipmanlarının kalibrasyonlarının yapılmış olması, kaynak metallerinin uygun standartlarda olması ve uygun şartlarda muhafaza edilmesi gerektirmektedir. Makine şaselerindeki titreşimler kaynaklı imalat yapılmış alanlarda harekete sebep olmaktadır. Bu sebeple kaynak yönteminin doğru yapılması önemlidir.

Kaynak, günlük yaşantımızın her alanında yer almaktadır. Üzerinden geçtiğimiz köprüler, raylar; bindiğimiz otomobiller, otobüsler; fabrikalar, endüstriyel tesisler ve yaşam alanlarımızın inşaatlarında kaynaklı imalat büyük rol oynamaktadır. Kaynağın insan yaşamı ile bu kadar iç içe olması, belirli kalite standartlarının sağlanmasını ve üretim hatalarının ve bunların etkilerinin en aza indirilmesini kaçınılmaz kılmaktadır. EPA Lazer, çeşitli sektörler için kaynaklı üretim işleri yapmaktadır. Kaynaklı üretim işleri için firmamızla irtibata geçip kaynaklı üretim fiyatları hakkında bilgi ve teklif alabilirsiniz.

İmalatlarımız